Gotuj z VIP-em i Norwidem

Gotuj z VIP-em i Norwidem – program telewizyjny wystartował!

W czwartek 19.11.2015 r. miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie promujące naszą szkołę. Dzięki przychylności właścicielki Restauracji Pałacowa w Wierzchowiskach - Pani Marii Stachowicz – Cioczek zostały nagrane dwa premierowe odcinki programu TV: Gotuj z VIP-em i Norwidem.

{relacja wideo przygotowana przez redakcję Przeglądu Świdnickiego}

 

Autorkami i prowadzącymi program są Panie Agnieszka Dziedzic i Renata Gierszon. Scenariusz programu przewiduje cykliczne, comiesięczne nagrania w prestiżowych restauracjach, hotelach czy zajazdach, z którymi nasza szkoła współpracuje w ramach realizacji praktyk zawodowych. Uczestnikami zajęć kulinarnych są goście VIP, uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich naszej szkoły, właściciele restauracji oraz szefowie kuchni.

 Uczestnicy pierwszego odcinka:

 

Pan Dariusz KołodziejczykStarosta Powiatu Świdnickiego

Dawid Jasieczek – uczeń klasy III technik żywienia i usług gastronomicznych

sporządzili pyszne potrawy kuchni polskiej, tj.

• Krem z dyni

• Pieczoną gęś z gruszkami w winie podaną z ziemniaczanym puree i czerwoną kapustą

Również mistrzowie kuchni drugiego odcinka:

Pan Krzysztof Gałan – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida
w Świdniku

Weronika Tatara – uczennica klasy III technik żywienia i usług gastronomicznych

musieli sprostać niełatwemu wyzwaniu. Sporządzili oni zestaw składający się z następujących potraw:

• Zupa Pani Marii

• Sałatka z krewetek

• Deser: Panna Cotta

Wszystkie potrawy były sporządzane pod kierunkiem właścicielki restauracji Pani Marii Stachowicz – Cioczek oraz szefowej kuchni Pani Małgorzaty Gładysz. Na uwagę zasługuje fakt, że uczeń klasy 3TŻ – Sylwester Manaj, pod opieką etatowego kelnera Restauracji Pałacowa wzorowo serwował dania przeznaczone do degustacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opracowała: Agnieszka Dziedzic, Recenzja: Renata Gierszon

 

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad