Międzynarodowa klasa w Norwidzie PDF Drukuj
poniedziałek, 10 maja 2021 00:00

MIĘDZYNARODOWA KLASA W NORWIDZIE

 
Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku dzięki jednej wyjątkowej klasie stał się znany w naszym regionie. 
 
Cztery lata temu w NORWIDZIE rozpoczęli naukę uczniowie z Polski, Ukrainy i Kazachstanu na kierunkach technik hotelarz i technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. NORWID stał się SZKOŁĄ WIELU KULTUR. 
W ramach wymiany międzynarodowej uczyło się w tej klasie: 5 Polaków, 7 osób z Ukrainy i 7 osób z Kazachstanu. Pokonali ogromne odległości, z dala od swoich bliskich, w zupełnie innej kulturze i kraju o innych zwyczajach, by uczyć się właśnie w Świdniku. Poznawaliśmy się wzajemnie: zwyczaje, tradycje, kulturę. Było to dla nas bardzo cenne doświadczenie.
 
Pokazywaliśmy piękno naszego kraju, zabytki architektury, przyrodę, zwyczaje, kulturę i religię - perły naszego społeczeństwa, ale też poznawaliśmy rodzime kraje naszych uczniów.
Obcokrajowcy dobrze czuli się w naszej szkole, z dumą prezentowali swoje kraje oraz związane z nimi tradycje. Nie zabrakło śpiewów i tańca oraz degustacji narodowych potraw z kuchni kazachskiej, ukraińskiej i polskiej.
 
Przyszedł czas pożegnań. Cztery lata szkoły minęły niewiadomo kiedy. Bardzo ciepło i z wielkim sentymentem będziemy wracać do czasu spędzonego w szkole  mówią dzisiaj Maturzyści - Absolwenci z NORWIDA, odbierając świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem.
 
Na filmie prezentacja uczniów z Ukrainy i Kazachstanu podczas Gali Talentów MOK Świdnik, którym kibicowali uczniowie z Polski.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad