banner aktualnosci

...pełen trudnych, pracowitych dni, licznych codziennych  obowiązków, zadań do wykonania, ale i przyjemnych, niezapomnianych wrażeń. W życiu społeczności szkoły dzień zakończenia roku szkolnego jest jednym z najszczęśliwszych. Toteż w radosnym nastroju, w oczekiwaniu na upragnione przez Uczniów oraz Nauczycieli WAKACJI.

22 czerwca 2024 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2023-2024 Uczniowie 4 klasy technikum logistycznego: Anastasja Ishchenko, Piotr Kozdroń, prowadzący z gracją i lekkością imprezę, po oficjalnym powitaniu zaproszonych Gości, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz  Społeczności Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku złożyli Nauczycielom gorące podziękowania  za trud włożony w edukację, cierpliwość, konsekwencję, życzliwą pomoc w odkrywaniu mocnych stron uczniów, niestrudzone motywowanie do nauki i wywiązywania się z obowiązków szkolnych. “Bez Państwa pomocy – stwierdzili - nie moglibyśmy doskonalić siebie i wyznaczać nowych, szczytnych celów edukacyjnych oraz życiowych. Drodzy Nauczyciele, dziękujemy z całego serca za ten wspólnie spędzony rok szkolny, pełen inspirujących wyzwań, podczas którego pomagali nam Państwo zgłębiać tajniki wiedzy i zdobywać nowe umiejętności.”  Symboliczny bukiet kwiatów w imieniu Uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku na ręce Pana Dyrektora, Krzysztofa Banaszka wręczyli uczniowie klasy 4 TL - Karolina Koperska, Krzesimir Olech-Sugier. 

Następnie Prowadzący przedstawili najlepszych z najlepszych z “NORWIDA” w roku szkolnym 2023-2034 (szczegółowe dane znajdują się na stronie oraz w prezentacji). Wychowawczynie  klas oraz Dyrektor Szkoły wręczyli nagrody książkowe sponsorowane przez Radę Rodziców ZS nr 1 w Świdniku, dyplomy dla Uczniów, listy gratulacyjne dla Rodziców /Opiekunów. W czasie uroczystości zostali uhonorowani zwycięzcy interaktywnego testu przeprowadzonego w ramach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Upominki przygotowane oraz Panią Agnieszkę Mazurek otrzymali także uczniowie działający aktywnie w szkolnym klubie Wolontariatu.

W ramach części artystycznej uczniowie 4 klasy  technikum logistycznego zamiast deklamowanych wierszyków / śpiewanych piosenek, czyli tzw. części artystycznej wykonali filmik przedstawiający historię naszej szkoły w kończącym się już roku szkolnym. Była to 14 minutowa „Historia Norwida w kalejdoskopie” - link do filmu.

Na zakończenie akademii Prowadzący życzyli BEZPIECZNYCH, wspaniałych, słonecznych wakacji w gronie przyjaciół i najbliższych. Przypomnieli, iż szczegółowe informacje na temat zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji, zostały przesłane emailem wszystkim Uczniów ZS nr 1 w Świdniku oraz Wychowawczyniom klas. Zachęcali też do zapoznania się z prezentacją i zapisania numerów telefonów alarmowych. Wyrazili też nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, zamiast dyplomów najlepsi Uczniowie naszej szkoły będą odbierać podobne medale SAPERE AUSO, odważ się być mądrym, tym razem ustanowione nie przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, ale przez Dyrekcję „Norwida”.  Akademię przygotowali uczniowie klasy 4 TL pod opieką wychowawczyni Pani Liliany Sosnowskiej.

Link do zdjęć z Akademii

 

PDF Bezpiecznych wakacji

PDF Zakończenie roku szkolnego