Wolontariat
- Kategoria: Wolontariat
W dniach 6-7 grudnia miała miejsce ogólnopolska zbiórka żywności „Tak, pomagam". W akcję włączyli się również wolontariusze ZS Nr 1, którzy przez dwa dni zbierali żywność długoterminową oraz słodycze w świdnickich marketach Biedronka. Zebrane produkty jeszcze przed świętami trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i tym samym umilą im nadchodzące Boże Narodzenie.
- Kategoria: Wolontariat
Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza całą społeczność Zespołu Szkół Nr 1 do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”, której celem jest pomoc najmłodszym dzieciom i ich mamom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach akcji zbieramy pieluchy oraz artykuły chemii kosmetycznej, które następnie przekażemy podopiecznym Domu Samotnej Matki w Lublinie. Zbiórka trwa do 18 grudnia, a produkty można składać w pokoju nauczycielskim u opiekunów Klubu.
- Kategoria: Wolontariat
Jeszcze nie przebrzmiały echa wakacji, a Szkolny Klub Wolontariatu już rozpoczął kolejny rok swojej działalności. 12 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Klubu z opiekunami panią Agnieszką Mazurek i księdzem Grzegorzem Gutem.
- Kategoria: Wolontariat
W dniach 29-30 marca odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności „Tak, pomagam” organizowana przez Caritas, w którą włączyli się również wolontariusze naszej szkoły. W supermarketach „Biedronka” zbierali artykuły spożywcze i słodycze o długim terminie przydatności do spożycia. Wszystkie zebrane produkty trafią do potrzebujących osób i rodzin ze Świdnika. W trakcie zbiórki wolontariuszom udało się zebrać ponad 1000 kilogramów produktów.