Media o Nas
ŚWIDNICKA KUŹNIA ZAWODÓW PDF Drukuj
ŚWIDNICKA KUŹNIA ZAWODÓW

Źródło:Przegląd Świdnicki


Talenty w kuźni

Źródło : Nowy Tydzień

 
JESIEŃ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŚWIDNIKU PDF Drukuj
JESIEŃ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŚWIDNIKU

Źródło: Przegląd Świdnicki

 
I Forum Przedsiębiorczości PDF Drukuj

I Forum Przedsiębiorczości

oraz relacja filmowa z tego wydarzenia :

Relacja z I Forum Przedsiębiorczości

Źródło : Przegląd Świdnicki

 
KONFERENCJA „KOBIETY WOBEC WYBORU ZAWODU – NADZIEJE, OBAWY, MOŻLIWOŚCI” PDF Drukuj
KONFERENCJA „KOBIETY WOBEC WYBORU ZAWODU – NADZIEJE, OBAWY, MOŻLIWOŚCI”

Źródło : Przegląd Świdnicki

 
O drzwiach otwartych w Nowym tygodniu PDF Drukuj
otwartedrzwi
Zródło : Nowy Tydzień , 2015-05-07
 
Pod skrzydłami Norwida PDF Drukuj

P1010053

Uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 świętowali dzień patrona koncertowo. Finał tegorocznych uroczystości zorganizowali w miniony poniedziałek w kinie „Lot”.

Zespołowi Szkół nr 1 Cyprian Kamil Norwid patronuje od 16 lat. Co roku w pobliżu kolejnej rocznicy nadania imienia w szkole organizowany jest cykl wydarzeń związanych ze słynnym poetą. Nie inaczej było również w tym roku. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na logo „Dnia Patrona” i konkursie recytatorskim. Oba cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z ZS nr 1. Oprócz konkursów z okazji święta patrona zostały również przeprowadzone specjalne lekcje, których celem było przybliżenie sylwetki i twórczości C.K. Norwida. 
Kulminacją wydarzeń był poniedziałkowy koncert w kinie „Lot”. Myślą przewodnią wydarzenia stały się aforyzmy Cypriana Kamila Norwida.


Każda klasa ZS nr 1, razem z wychowawcami, wybrała cytat z wierszy poety. Uczniowie postawili na takie słowa wieszcza, które był im szczególnie bliskie. Dobrali do niech również piosenki, które ich zdaniem najlepiej odzwierciedlały bliskie im cytaty. 
Po koncercie uczniowie zaprosili swoich kolegów do obejrzenia specjalnie scenek. Prezentowały one profile zawodowe ZS nr 1. W przygotowaniu ich uczniom pomagała nauczycielka Ewa Głowacka-Żuk.
Koncert prowadzili uczniowie Technikum Żywienia w Zespole Szkół nr 1: Weronika Krzysiak oraz Maciej Sztambor. Swoje talenty wokalne zaprezentowali: Magdalena Beć, Weronika Futa, Natalia Krysa, Aleksandra Lipa, Piotr Mazurek, Agata Orysz, Karolina Warda i Aleksandra Ziółkowska. Gościnnie wystąpił również Patryk Kropornicki. Występ muzyczny przygotował Jakub Kotynia z orkiestrą. W jej składzie wystąpili: Milena Kapczuk, Katarzyna Kawa, Paweł Bednara, Maciej Hołowiecki, Jan Jarecki i Maciej Szałek. Nad całością koncertu czuwał samorząd szkolny ZS nr 1 i nauczyciele: Danuta Dudzińska i Patrycja Gajewska.

Najlepsi recytatorzy
W konkursie recytatorskim najlepsze okazały się: Patrycja Zając (4Tl) oraz Paulina Konopska (1Tlh). II miejsce zajęła Anita Strug (1Tż), III miejsce Kamila Figura. Wyróżnienie zdobyła Weronika Tatara (2Tż).

czwartek, 02 kwietnia 2015 10:38

Zródło : Nowy Tydzień

 
Dzień drzewa z Norwidem PDF Drukuj

drzewa

Zródło : Głos Świdnika nr 48/2014

 
Gościli delegację z Bułgarii PDF Drukuj

bulg

Zródło : Głos Świdnika nr 41/2014

 
Wśród zabaw witali windę PDF Drukuj

1c50156bcc5a20c520f92a8c7729891b L

Pod takim hasłem w miniony czwartek odbyła się impreza przy Zespole Szkół Numer 1 w Świdniku. Na szkolnym boisku rywalizowały cztery grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 2.

– Chcieliśmy w nietypowy, fajny sposób, bez przecinania wstęg uczcić oddanie do użytku windy – mówi Małgorzata Warszyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. – Nasza winda służy zarówno mojej szkole, jak i I Liceum Ogólnokształcącemu – dodaje.
Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz miejskich oraz dzieci z Przedszkola Nr 2 wraz z dyrektor Lucyną Czułczyńską. Przedszkolaków podzielono na cztery grupy, z których każda miała swojego kapitana. Grupą niebieską dowodził Radosław Brzózka, rzecznik prasowy świdnickiego starostwa, kapitanem grupy czerwonej był Andrzej Mańka ze Starostwa Powiatowego, grupę żółtą wspierała Anna Ekiert z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, z kolei kapitanem drużyny zielonej był Tomasz Kostrzewski, przedstawiciel firmy ubezpieczającej uczniów.

 

Na początku kapitanowie wyjaśniali swoim podopiecznym zasady funkcjonowania windy: jak należy z niej bezpiecznie korzystać i w jakim celu działa. Później rozpoczęły się zawody sportowe. Przedszkolaki zmagały się z biegiem sztafetowym, kręglami, rzucaniem kółek do celu czy kopaniem piłki do bramki. 
1 miejsce ex aequo zajęły drużyny: zielona i czerwona natomiast na drugim stopniu podium równocześnie stanęli niebiescy i żółci.
– To naprawdę bardzo ważna chwila. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym za zapewnienie niespotykanej oprawy i świetnej zabawy – mówił na zakończenie uśmiechnięty starosta Mirosław Król.

czwartek, 25 września 2014 09:56

Zródło: Nowy Tydzień

 
Artykuł o maturach w Naszym Świdniku PDF Drukuj
artykul
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad