Warsaw Food Expo 2017
food1.jpg
W dniu 2 czerwca 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017, współtowarzyszące spotkaniu Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku wzięli udział w największych targach branżowych w tym regionie.
food2.jpg
Na 25 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało blisko 300 wystawców z Polski i świata: Węgier, Grecji, Słowenii, Gruzji, Litwy i Słowacji. Swoje stoisko prezentacyjne miał także Meksyk. Podczas targów zaprezentowano: żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, produkty spożywcze dla gastronomii, BIO żywność i potrawy serwowane w restauracjach.
food3.jpg
Targi skierowane były zarówno do profesjonalnych odbiorców, jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukających inspiracji kulinarnych i którzy chcą na żywo spotkać gwiazdy kuchni. Gwiazdami targów byli znani i lubiani: Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki, oraz Joseph Seeletso prezentujący dania kuchni afrykańskiej.
food4.jpgfood5.jpg
 
food6.jpgNajsmaczniejszymi atrakcjami targów były degustacje żywności i napojów z całej Polski i świata. Można było m.in. zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich, gęsinie, daniach z produktów ekologicznych, potrawach ze ślimaków, wędlinach drobiowych, a także aromatycznej kawie. Koneserzy wina mogli próbować win polskich, izraelskich, rumuńskich i węgierskich. Kolejną smaczną okazją był Piknik Zbożowy pełen produktów z ziaren polskich zbóż. Na terenie zewnętrznym odbyło się natomiast wielkie grillowanie.
food7.jpg
Niemniej ciekawie były liczne pokazy kulinarne i cukiernicze, a także warsztaty w wykonaniu mistrzów kuchni m.in. z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz z Klubu Szefów Kuchni.
Dla nas główną atrakcją okazały się efektowne pokazy i rywalizacje kelnerów z Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika:
 
X Mistrzostwa Polski Kelnerów ,,Junior Waiter'' 2017
gdzie podczas finału
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Im. C. K. Norwida
w Świdniku wywalczyli
V i VI miejsce w Polsce
food8.jpg

Uczniowie klasy I Technikum Hotelarstwa:

Klaudia, Ilona Natalia, Natalia 

Uczniowie klasy I Technikum żywienia i usług gastronomicznych:

Kaudia, Paweł Weronika, Kinga

 food9.jpg  food10.jpg
Coroczna rywalizacja o tytuł Mistrza Polski Kelnerów w konkurencji Serwisu Synchronicznego dotyczyła w tym roku również dwóch naszych drużyn. Dołożyli oni wszelkich starań by zakwalifikować się do finału tego konkursu. Jest  to konkurs z dziesięcioletnią tradycją, organizowany przez Akademię Kelnerską, wymagający od uczniów wielu talentów, dyscypliny i koordynacji a często i tak o wyniku ostatecznym decyduje indywidualna kreatywność drużyn.
Synchroniczny pokaz kelnerski każdej z drużyn trwał 5 minut. Należało  zaprezentować umiejętności kelnera z zakresu obsługi konsumenta w uniformach kelnerskich tak, by sprawić jak najatrakcyjniejsze wrażenie artystyczne zgodnie z podkładem muzycznym.
Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale zajmując V miejsce w Polsce, czyli o jedno miejsce wyżej niż rok temu! GRATULUJEMY!
Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali.
Anna Kołodziejczyk Małgorzata Motyl
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad