Wycieczka Zamość-Roztocze 22.10.2010

Wdniu 22 października 2010 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Zamościa i na Roztocze.


Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Zamościa. Historię i kulturę tego regionu uczniowie poznali w Muzeum Zamojskim, a następnie w czasie spaceru po Rynku Wielkim i najważniejszych miejscach "miasta idealnego", zwanego też Padwą Północy. Uczniowie przechadzając się po urokliwych zakątkach  Zamościa mogli dostrzec ślady wielu wydarzeń historycznych oraz poznać postaci związane z tym miastem.

 


Zmierzając do drugiego etapu wycieczki uczestnicy przekroczyli wyraźną krawędź Roztocza i dotarli do Suśca. W czasie kilkugodzinnej wyprawy po przecudnych lasach roztoczańskich uczniowie mieli okazję zobaczyć niezwykle kompleksy leśne, kryształowo czyste rzeki i zróżnicowaną rzeźbę terenu. Zwieńczeniem wyprawy były słynne progi skalne na rzece Tanwi, zwane SZUMAMI. Chociaż zmęczenie pod koniec dnia dawało się we znaki, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń obiecując sobie, że niebawem tu wrócą na dłużej.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad