ŚLADAMI JANA PAWŁA II

WYCIECZKA KRAKÓW – WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

W dniach 19-20.04.2012r. odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół nr. 1 im. C. K. Norwida do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Był to wyjazd śladami Jana Pawła II jako dopełnienie dwóch ważnych wydarzeń, a mianowicie VII rocznicy śmierci Jana Pawła II ( 02.04.2005r.) i drugiej rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II (01.05.2010r.). Wyjazd został zorganizowany przez katechetę ks. Grzegorza Guta, przy udziale opiekuna wycieczki P. Małgorzaty Motyl. Pierwszy dzień to zwiedzanie Wawelu, a w nim m. in. Grobu Pary Prezydenckiej, Katedry, Krypt, Dziedzińca, Rynku, Sukiennic, Bazyliki Mariackiej, a także odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle. Drugi dzień to odwiedziny Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Centrum Jana Pawła II, następnie Wadowic – rodzinnego miasta Jana Pawła II. Tam zwiedziliśmy Rodzinny Dom Jana Pała II, Muzeum Papieskie i zjedliśmy słodkie kremówki, a następnie przejechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, szczególnego miejsca, do którego pielgrzymował Jan Paweł II.

Wyjazd okazał się bardzo udaną przygodą, przy pięknej i słonecznej pogodzie, dla wielu po raz pierwszy. Uczniowie poznali miejsca związane z papieżem Janem Pawłem II, zwiedzieli historyczne wzgórze Wawelskie, grób Pary Prezydenckiej, a także odbyli godzinny rejs po Wiśle.

Ks. Grzegorz Gut

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad