GOTUJ Z MAMĄ - DZIEŃ MATKI W „NORWIDZIE”
Pracownia gastronomiczna Zespołu Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku to miejsce nie tylko nauki młodzieży zgłębiającej tajniki zawodu kucharza. Tu odbywają się  także ciekawe i niecodzienne warsztaty kulinarne.

Już po raz trzeci podopieczni Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku,  pięćdziesięcioro dzieci w wieku 4- 7 lat,  w ramach cyklu „Gotuj z Mamą" przygotowały słodkie prezenty dla swoich Mam z okazji ich święta. Były to babeczki dekorowane kremem i owocami. Rodzice razem z dziećmi przygotowywali ten słodki poczęstunek, by potem zasiąść przy odświętnym stole i konsumować własnoręcznie przygotowane smakołyki. Furorę zrobił sok pomarańczowy przygotowany dla gości przez uczniów klasy II Tż.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem uczniów z „Norwida" - Moniki, Agaty, Pauliny,  Sylwi, Dawida, ale także gości warsztatów- młodzieży Gimnazjum nr 1 w Świdniku –Kingi D., Mateusza i Kingi P., która dzielnie sekundowała przyszłym kucharzom.

Dzieci czekała także niespodzianka – atrakcją spotkania był smok Tabaluga i bajki z jego udziałem. Mali „Kucharze" otrzymali pamiątkowe dyplomy,  zdjęcia i samodzielnie zapakowaną babeczkę.

Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez Małgorzatę Motyl i Annę Mościbrodzką przy nieocenionym wsparciu stażystki Moniki Bąk. Nad przebiegiem spotkania także czuwali pracownicy Poradni: Urszula Celińska i Bożena Potępska. Wspólne spotkanie  było wspaniałą zabawą dla najmłodszych i doskonałym upominkiem dla Mam. Starsi koledzy z zazdrością patrzyli na maluchów, jak słodko uczcili święto najważniejszej osoby na świecie.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad