Laureatka konkursu Lady D.

tn P9106826Miło nam poinformować, że uczennica klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku Kornelia Sztejn jest laureatką wyjątkowego konkursu, promującego kobiety niepełnosprawne. Wojewódzka gala konkursu "Lady D.", imienia Krystyny Bochenek odbyła się na Zamku Lubelskim 8 września 2015 r. Do konkursu zgłoszono szesnaście uczestniczek w 5 kategoriach. Szesnaście uczestniczek to szesnaście różnych biografii kobiet, które mimo swojej niepełnosprawności są przykładem osób odnoszących sukcesy osobiste lub zawodowe, które swoją aktywnością zachęcają innych do działania. Kornelia Sztejn zwyciężyła w kategorii "dobry start".

 

Wyróżnienie Lady D. przyznawane jest od 2002 roku. Skrót pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna. Konkurs kojarzy się też z księżną Dianą, znaną z działalności charytatywnej, w tym na rzecz osób niepełnosprawnych.

Sukces Korneli nie byłoby możliwy bez udziału Pań Agnieszki Ciesielskiej wychowawczyni i Pani Ewy Darwicz wicedyrektor Gimnazjum nr 3.

Korneli życzymy dalszych sukcesów.

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad