Wolontariat
WYCIECZKA WOLONTARIUSZY DO ZWIERZYŃCA PDF Drukuj
poniedziałek, 19 czerwca 2017 13:06
Wycieczka-wolontariuszy
12-13 czerwca wolontariusze „Norwida" wraz ze opiekunami panią Agnieszką Mazurek i księdzem Grzegorzem Gutem spędzili na wycieczce w malowniczym Zwierzyńcu. Swój pobyt rozpoczęli bardzo aktywnie – uczestniczyli w spływie kajakowym po Wieprzu. Trasa spływu wiodła z miejscowości Obrocz aż do Zalewu Rudka i chociaż nie była bardzo wymagająca to dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji. Pojawiły się również głosy, że trasa była zbyt krótka, a wolontariusze znaleźliby siły na wiosłowanie jeszcze kolejnych kilku kilometrów. Wieczorem młodzież zorganizowała integracyjne ognisko – wspólne pieczenie kiełbasek pozwoliło na dobrą i huczną zabawę do późnych godzin. Nie obyło się bez śpiewu, tańca, śmiechu i rozmów na tematy nie tylko szkolne. Następnego dnia grupa wolontariuszy rozegrała między sobą walkę na polu paintballowym. Większość uczestników była debiutantami tego typu imprezy, ale każdy wzorowo poradził sobie z unieszkodliwieniem przeciwnika. Ostatnim akcentem pobytu w Zwierzyńcu był spacer po mieście oraz zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, m.in.: kościoła „Na Wyspie" i Stawów Echo znajdujących się w centrum Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId89b637f404
Więcej…
 
FILM KONKURSOWY SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU PDF Drukuj
piątek, 28 kwietnia 2017 10:17
wolontariat
Szkolny Klub Wolontariatu bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Wolontariusz roku" ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konkursowym zadaniem jest przygotowanie filmu przedstawiającego sylwetkę wolontariuszy, a także skalę oraz różnorodność podejmowanych przez nich działań. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu podczas finałowej gali w Warszawie.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
Zapraszamy do zapoznania się z konkursowym nagraniem.
 
WIELKANOCNE SPOTKANIE WOLONTARIUSZY Z PODOPIECZNYMI PSONI I SOSW PDF Drukuj
wtorek, 25 kwietnia 2017 13:12
WIELKANOCNE SPOTKANIE24 kwietnia 2017r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zgromadzonej widowni przedstawili wielkanocne misterium „Mój Chrystus połamany". Julita Biszkont, Wiktoria Buj, Patrycja Oleszko, Kinga Pachuta, Alicja Sidor, Paulina Sygara, Michał Babiarz, Kamil Białkowski, Mateusz Głaz oraz Bartosz Wieczerzak już po raz kolejny zachwycili swoim aktorskim talentem podopiecznych obu tych instytucji. Misterium podobało się wszystkim oraz dostarczyło naszym koleżankom i kolegom wielu niezapomnianych przeżyć.
Nad stroną techniczną profesjonalnie czuwał Krystian Szczęśniak.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId2f327fd226
Więcej…
 
CERTYFIKAT DLA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU PDF Drukuj
piątek, 21 kwietnia 2017 14:12

certyfikat1

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 19 kwietnia 2017r. Szkolny Klub Wolontariatu otrzymał certyfikat ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego pod tym samym tytułem przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Przez osiem miesięcy wolontariusze oraz pozostali uczniowie ZS Nr 1 zmagali się wymaganymi zadaniami konkursowymi. Przygotowali film promujący ideę wolontariatu, wykonali plakaty nawiązujące do tematu „Pomocna dłoń”, napisali kreatywne opowiadania „Pomaganie jest fajne” oraz wspierali młodsze koleżanki i kolegów w ramach „Szkolnego Pogotowia Naukowego”.

To wyróżnienie jest dla nas wszystkich wspaniałą nagrodą oraz motywacją do dalszej pracy i działania w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

 
WIELKANOCNE MISTERIUM „MÓJ CHRYSTUS POŁAMANY” PDF Drukuj
piątek, 21 kwietnia 2017 13:44
Misterium
12 kwietnia odbyło się wielkanocne spotkanie młodzieży szkolnej z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu. Członkowie Klubu przygotowali dla społeczności szkolnej misterium wielkanocne oparte na powieści Ramona Cue Romano S.I. „Mój Chrystus połamany". Wolontariusze zadbali o współczesny charakter przedstawienia, w którym treści poważne przeplatały się z elementami humorystycznymi. Następnie głos zabrali Pan Dyrektor Krzysztof Gałan oraz ksiądz Grzegorz Gut, którzy odnieśli się do istoty przeżywania Świąt Wielkiej Nocy oraz zwrócili uwagę na polskie tradycje świąteczne. Spotkanie zakończyły świąteczne życzenia oraz wspólne dzielenie się wielkanocnym jajkiem.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId48f73a4306
Więcej…
 
WOLONTARIUSZE „NORWIDA” CZYTAJĄ KOPCIUSZKA PDF Drukuj
sobota, 01 kwietnia 2017 14:16
31 marca 2017r. Klaudia Kasperek, Kinga Pachuta i Weronika Woś (1tż) odwiedziły podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku. Wolontariuszki włączyły się w cykl zajęć prowadzonych w ramach programu „Czytanie na zawołanie" organizowany przez tamtejszych nauczycieli. Dla zgromadzonych uczniów wolontariuszki przeczytały baśń o Kopciuszku, a następnie pomogły w prowadzeniu gier i aktywności związanych z opowiedzianym tekstem. Spotkanie zakończyło się już tradycyjnie wspólną wesołą zabawą.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId4eca258606
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 13

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad