Wolontariat
Życzenia na dzień wolontariusza PDF Drukuj
wtorek, 04 grudnia 2018 11:18
Wolontariusz„Bogatym nie jest ten kto posiada,
lecz ten kto daje"
św. Jan Paweł II
Drodzy Wolontariusze!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia składamy Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji. Życzymy Wam również wielu nowych, ciekawych doświadczeń, satysfakcji z wykonywanych działań, a także skutecznego zarażania Waszą postawą innych osób z Waszego otoczenia. Dziękujemy
za Waszą bezinteresowną pomoc, trud wkładany w prowadzone działania oraz Wasz każdy uśmiech, którym obdarzacie napotkanych ludzi.
Dziękujemy Wam za to, że jesteście i działacie!
logo_3.jpg
 
XXVI EDYCJA AKCJI POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ PDF Drukuj
wtorek, 04 grudnia 2018 11:13
POMÓŻTradycyjnie o tej porze roku Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, której celem jest zbiórka żywności, słodyczy, środków czystości, zabawek oraz odzieży dla potrzebujących rodzin. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem tego wydarzenia i nawet drobną pomocą potrzebującym, to zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji. Zebrane dary jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przekażemy na potrzeby podopiecznych Komitetu Pomocy SOS Solidarność w Świdniku.
Co zbieramy?
zabawki, artykuły szkolne i papiernicze, słodycze, środki czystości i artykuły do higieny osobistej, produkty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania /np. cukier, olej, dżem, konserwy, makaron, mąka, owoce w puszkach/ itp...
Miejsce akcji: pokój nauczycielski oraz sala 65
Termin akcji: 3.12.18r.-20.12.18r.
logo_akcji.jpg
 
ŚWIĄTECZNE WSPARCIE „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” PDF Drukuj
wtorek, 04 grudnia 2018 11:05
WSPARCIE2 grudnia br. grupa wolontariuszy „Norwida" wzięła udział w zbiórce darów odbywającej się przy parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Młodzież przez całą niedzielę zbierała produkty spożywcze, słodycze, zabawki, odzież oraz artykuły chemiczne. Wszystkie zebrane przez wolontariuszy rzeczy zostaną wkrótce przekazane najbardziej potrzebującym osobom z terenu parafii oraz dzieciom ze świetlicy SOS w Świdniku.
Tym razem w przebieg akcji najbardziej zaangażowali się Aleksandra Basiak, Karolina Basiak, Agnieszka Trybuła, Karolina Karaś, Żaneta Białkowska, Małgorzata Lech, Małgorzata Sprycha, Joanna Stec, Justyna Olech, Ewelina Olech, Wiktoria Sajecka, Agnieszka Kozieł, Łukasz Bielak oraz Łukasz Słomianowski.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId8f062ac7f4
Więcej…
 
XVIII DZIEŃ PAPIESKI Z UDZIAŁEM WOLONTARIUSZY „NORWIDA” PDF Drukuj
środa, 17 października 2018 09:31
17-X-2018
14 października br. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie wsparła wydarzenia XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa". W tym dniu wolontariusze zbierali ofiary do puszek, które następnie przeznaczone zostaną na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Funduszu Papieskiego Dzieło Nowego Tysiąclecia. Aleksandra Basiak, Karolina Basiak, Agnieszka Trybuła, Paulina Karaś, Karolina Piekarczyk (3lo), Joanna Stec, Żaneta Białkowska, Małgorzata Lech (2b), Łukasz Bielak, Oliwia Kowalik (1tż), Jagoda Świetlicka, Natalia Rudzka, Izabela Bereza, Sylwia Karwat, Natalia Waśkowicz, Filip Dec (3thl), Kamila Zmora i Agnieszka Lech (3tż) przez całą niedzielę kwestowali przy parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.
Dziękujemy za Waszą wrażliwość i wsparcie działań prowadzonych na rzecz zdolnej, a niezamożnej młodzieży.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId3852705541
Więcej…
 
WOLONTARIUSZE „NORWIDA” GOTOWI DO DZIAŁANIA PDF Drukuj
czwartek, 11 października 2018 07:27
11-X-20189 października br. odbyło się powakacyjne spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu z opiekunami panią Agnieszką Mazurek i księdzem Grzegorzem Gutem. Wolontariusze zapoznali się z harmonogramem tegorocznych działań i planowanych akcji, jak również uzupełnili przedstawioną listę własnymi pomysłami. Opiekunowie Klubu przypomnieli zgromadzonej młodzieży samą ideę wolontariatu oraz kodeks etyczny dobrego wolontariusza.
Ponadto, podczas spotkania do grona wolontariuszy dołączyli kolejni uczniowie ZS Nr 1 chętni do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. W tym roku szkolnym do działań w ramach Klubu zaangażowali się także uczniowie pochodzący z Ukrainy i Kazachstanu, co nas niezmiernie cieszy.
Ostatnim akcentem spotkania było omówienie oraz organizacja najbliższej zbiórki, która odbędzie się już w tą niedzielę w ramach XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa".
WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM ŻYCZYMY ZAPAŁU DO DZIAŁANIA I WIELU CIEKAWYCH ZADAŃ
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
 
„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” W SPECJALNYM OŚRODKU PDF Drukuj
środa, 13 czerwca 2018 09:39

KRÓLEWNA-ŚNIEŻKA-W-SPECJA

7 czerwca br. grupa wolontariuszy wzięła udział w Dniu Rodziny organizowanym corocznie przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku. Uczniowie swoim artystycznym talentem wsparli przygotowane przez nauczycieli przedstawienie „Królewna Śnieżka”. Kinga Pachuta, Weronika Woś, Julita Biszkont, Witoria Buj oraz Bartosz Wieczerzak jak zwykle w pełni wcielili się w powierzone im role. Zabawy i uśmiechu było co niemiara, więc zgromadzona widownia i zaproszeni goście na długo zapamiętają to wydarzenie. Wolontariusze zaangażowali się również w malowanie twarzy oraz inne zabawy z podopiecznymi ośrodka.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeIde44ddb327d

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 17

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad