Wolontariat
XVIII DZIEŃ PAPIESKI Z UDZIAŁEM WOLONTARIUSZY „NORWIDA” PDF Drukuj
środa, 17 października 2018 09:31
14 października br. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie wsparła wydarzenia XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa". W tym dniu wolontariusze zbierali ofiary do puszek, które następnie przeznaczone zostaną na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Funduszu Papieskiego Dzieło Nowego Tysiąclecia. Aleksandra Basiak, Karolina Basiak, Agnieszka Trybuła, Paulina Karaś, Karolina Piekarczyk (3lo), Joanna Stec, Żaneta Białkowska, Małgorzata Lech (2b), Łukasz Bielak, Oliwia Kowalik (1tż), Jagoda Świetlicka, Natalia Rudzka, Izabela Bereza, Sylwia Karwat, Natalia Waśkowicz, Filip Dec (3thl), Kamila Zmora i Agnieszka Lech (3tż) przez całą niedzielę kwestowali przy parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.
Dziękujemy za Waszą wrażliwość i wsparcie działań prowadzonych na rzecz zdolnej, a niezamożnej młodzieży.
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId3852705541
Więcej…
 
WOLONTARIUSZE „NORWIDA” GOTOWI DO DZIAŁANIA PDF Drukuj
czwartek, 11 października 2018 07:27
9 października br. odbyło się powakacyjne spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu z opiekunami panią Agnieszką Mazurek i księdzem Grzegorzem Gutem. Wolontariusze zapoznali się z harmonogramem tegorocznych działań i planowanych akcji, jak również uzupełnili przedstawioną listę własnymi pomysłami. Opiekunowie Klubu przypomnieli zgromadzonej młodzieży samą ideę wolontariatu oraz kodeks etyczny dobrego wolontariusza.
Ponadto, podczas spotkania do grona wolontariuszy dołączyli kolejni uczniowie ZS Nr 1 chętni do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. W tym roku szkolnym do działań w ramach Klubu zaangażowali się także uczniowie pochodzący z Ukrainy i Kazachstanu, co nas niezmiernie cieszy.
Ostatnim akcentem spotkania było omówienie oraz organizacja najbliższej zbiórki, która odbędzie się już w tą niedzielę w ramach XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa".
WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM ŻYCZYMY ZAPAŁU DO DZIAŁANIA I WIELU CIEKAWYCH ZADAŃ
Agnieszka Mazurek
Ks. Grzegorz Gut
 
„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA” W SPECJALNYM OŚRODKU PDF Drukuj
środa, 13 czerwca 2018 09:39

KRÓLEWNA-ŚNIEŻKA-W-SPECJA

7 czerwca br. grupa wolontariuszy wzięła udział w Dniu Rodziny organizowanym corocznie przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku. Uczniowie swoim artystycznym talentem wsparli przygotowane przez nauczycieli przedstawienie „Królewna Śnieżka”. Kinga Pachuta, Weronika Woś, Julita Biszkont, Witoria Buj oraz Bartosz Wieczerzak jak zwykle w pełni wcielili się w powierzone im role. Zabawy i uśmiechu było co niemiara, więc zgromadzona widownia i zaproszeni goście na długo zapamiętają to wydarzenie. Wolontariusze zaangażowali się również w malowanie twarzy oraz inne zabawy z podopiecznymi ośrodka.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeIde44ddb327d

Więcej…
 
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE „OTO JA JESTEM Z WAMI” PDF Drukuj
czwartek, 05 kwietnia 2018 08:55

5-IV-2018

28 marca br. w murach ZS Nr 1 odbyło się przedświąteczne spotkanie przygotowane już tradycyjnie przez Szkolny Klub Wolontariatu. Tym razem wolontariusze zaprosili zgromadzoną widownię na chwilę zadumy i garść refleksji, bo taki charakter miało przygotowane przez nich wielkanocne misterium „Oto ja jestem z wami”. Julia Bochniarz, Andżelika Kalita, Patryk Kwiatuszewski, Patrycja Oleszko, Kinga Pachuta, Sylwia Szymczak, Monika Wodzyńska, Michał Babiarz, Mateusz Głaz, Kamil Białkowski, Bartosz Wieczerzak, Alicja Sidor doskonale wcielili się w swoje role oraz postarali się, by płynące z misterium przesłanie na długo zapadło w pamięci przybyłych widzów. Dopełnieniem spektaklu był występ Katarzyny Kusy, która na tą okoliczność przygotowała stosowne utwory muzyczne. Spotkanie zakończyły świąteczne życzenia przekazane przez pana dyrektora Krzysztofa Gałana i księdza Grzegorza Guta oraz wspólne dzielenie się wielkanocnym jajkiem.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeId03d2c3744d

Więcej…
 
WOLONTARIUSZE WSPARLI AKCJĘ CHARYTATYWNĄ DLA PAWEŁKA ŁAGOWSKIEGO PDF Drukuj
poniedziałek, 19 marca 2018 10:16

baner-19w2-III-201818 marca br. wolontariusze „Norwida” mieli okazję okazać swoją pomoc i wsparcie podczas akcji charytatywnej dla Pawełka Łagowskiego, 9-letniego chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Uczennice włączyły się w tą akcję o wiele wcześniej – rozwieszając plakaty i ulotki promujące zadbały o odpowiednie rozpowszechnienie tego wydarzenia w mieście i okolicach. Natomiast w samym dniu imprezy Szkolny Klub Wolontariatu można było spotkać podczas licytacji i loterii fantowej, w parafii pw. Św. Kingi, przy kąciku animacji dla dzieci, a przede wszystkim w trakcie kiermaszu ciast przygotowanym przez panie Małgorzatę Motyl i Monikę Bąk przy ogromnym wsparciu słuchaczek Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego Cukiernik.

Tym razem serdeczne podziękowania należą się: Wiktorii Buj, Natalii Rudzkiej, Natalii Waśkowicz, Patrycji Galant, Ewelinie Olech, Justynie Olech, Emilii Ostańskiej, Izabeli Wawszczak, Paulinie Sygarze, Małgorzacie Brodaczewskiej, Iwonie Lech, Agnieszce Lech, Julicie Czerniak.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeIde6dd3be9c3

Więcej…
 
„CZYTANIE NA ZAWOŁANIE” Z WOLONTARIUSZAMI „NORWIDA” PDF Drukuj
czwartek, 15 marca 2018 09:14

baner-15w3-III-201814 marca br. wolontariuszki wraz z panią Agnieszką Mazurek odwiedziły podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku, gdzie wsparły cykliczną akcję „Czytanie na zawołanie”. Tym razem odbiorcami tej inicjatywy była grupa przesympatycznych przedszkolaków, a wybór literatury dziecięcej padł na bajki o kotach. Uczennice „Norwida” zadbały, by prezentowane historie zainteresowały słuchaczy. Po wysłuchaniu bajek Justyna Olech, Ewelina Olech, Emilia Ostańska i Julia Tymiejczuk (1tżl) pomogły przedszkolakom w układaniu puzzli, a także wykonaniu prac plastycznych związanych z tematyką spotkania.

Agnieszka Mazurek

Ks. Grzegorz Gut

View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/wolontariat#sigFreeIdd1d3df3500

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 16

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad