Projekty unijne
Nowy warunki do pracy dzięki projektom unijnym PDF Drukuj
W ramach realizowanych w Zespole Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku projektom unijnym 12.4 "Mistrzostwo w zawodzie kluczem do sukcesu" oraz 12.2 "Przez trudy do gwiazd" do naszej szkoły zostało zakupione wiele nowych urządzeń które mają wspomóc nauczycieli w nauczaniu przedmiotów zawodowych jak i ogólnokształcących.
3 pracownie zostały wyposażone w nowoczesne zestawy projektorów z tablicami interaktywnymi, do dwóch trafiły kolorowe drukarki oraz laptopy.
Do pracowni chemicznej zakupiono m.in. nowoczesne mikroskopy z możliwością podłączenia do komputera, lodówka do przechowania materiału badawczego, szafa z zestawem oddczynników chemiczych oraz różny sprzęt typu próbówki, szalki Petriego, kolby stożkowe i wiele innych do przeprowadzania eksperymentów chemicznych.
Uczniowie kierunków gastronomicznych mogą uczyć się na nowych mikserach, ekspresach do kawy, blenderach a przygotowane potrawy przechowytwać w pojemnej chłodziarko-zamrażarce.
 
 
 
„Aktywni w zawodzie” czyli pracowite wakacje trzech szkół Powiatu Świdnickiego PDF Drukuj

15 czerwca 2012 roku trzy szkoły Powiatu Świdnickiego – Zespół Szkół w Piaskach, Zespół Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku i Zespół Szkół w Trawnikach – rozpoczęły realizację projektu staży krajowych i zagranicznych dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Świdnickiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

W projekcie uczestniczyło 99 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku, którzy odbyli staże krajowe, miejscowe i zagraniczne. Współpracowało z nami 37 pracodawców ze Świdnika, Lublina, Gdańska, Darłówka i Lipska (Niemcy). Celem realizowanego projektu było osiągnięcie wzrostu umiejętności zawodowych i doświadczenia zawodowego uczniów. Dzięki pozyskanym funduszom możliwe było również zakupienie wyposażenia do pracowni szkolnych i ubrań roboczych dla uczniów. Przepracowanie przez uczniów 150 godzin dawało im możliwość uzyskania atrakcyjnego stypendium.

Uczestnicy staży krajowych i zagranicznych mieli okazję ciekawie spędzić czas wolny, uczestnicząc w wycieczkach i imprezach integracyjnych. Mimo skróconych wakacji, najczęściej wyrażanym życzeniem była ponowna organizacja takich przedsięwzięć.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.zsnorwid.swidnik.pl/projekty-unijne#sigFreeId76de5e3246

Więcej…
 
Projekt „www.praktyki.wh.umcs” 2011 PDF Drukuj
umcs Uprzejmie informujemy, iż Zespół Szkół nr 1 im. C. K. Norwida uczestniczy w realizacji projektu "www.praktyki.wh.umcs - Przygotowanie i realizacja nowego programu praktyk pedagogicznych na Wydziale Humanistycznym UMCS", którego celem jest podniesienie jakości realizacji praktyk przez studentów Wydziału Humanistycznego UMCS, a co za tym idzie, lepsze przygotowanie studentów do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów humanistycznych.
Więcej…
 
Ustawiczna @-dukacja w powiecie świdnickim PDF Drukuj

logo ustawiczna dukacja

W okresie od października 2010 r. do grudnia 2011 r. uczniowie Technikum Uzupełniającego Nr 2 Zespołu Szkół Nr1 im. C. K. Norwida w Świdniku brali udział w projekcie "Ustawiczna @-dukacja w powiecie świdnickim"

Głównym celem projektu było podniesienie jakości kształcenia poprzez wdrożenie innowacyjnych form nauczania tj. e-learningu.

Wdrożenie polegało na rozwoju infrastruktury naszej szkoły a także na przygotowaniu kadry i uczestników do e-learningu.

W ramach projektu otrzymaliśmy profesjonalny serwer na którym została wdrożona platforma e-learningowa a także wirtualny sekretariat oraz e-katalog biblioteczny.

Dodatkowo szkoła otrzymała laptop, drukarkę kodów kreskowych oraz czytnik kodów kreskowych na potrzeby związane z realizacją projektu.

 
Program nauczania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – opracowanie i pilotażowe wdrożenie programów PDF Drukuj

Czas trwania projektu: 01.11.2009-30.09.2011

baner dol

„Program nauczania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – opracowanie i pilotażowe wdrożenie programów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.4 „Modernizacja treści i metod kształcenia- projekty konkursowe”, realizowany przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Więcej…
 
"Wejdź na wyższy poziom" PDF Drukuj

 W piątek 29.11.2013 r. Zespół Szkół nr 1 był reprezentowany podczas konferencji podsumowującej wdrażanie POKL "Wejdź na wyższy poziom". W obecności Krzysztofa Grabczuka - Wicemarszałka Województwa Lubelskiego zaprezentowany został zrealizowany w naszej szkole projekt "Więcej wiem, więcej potrafię, więcej mogę". Poniżej zamieszczamy prezentację, która została pokazana na konferencji.

 wiecej wiem

 

 Materiał filmowy z konferencji został wyemitowany w "Panoramie lubelskiej" w dniu 29.11.2013r. Zapraszamy do obejżenia (13-nasta minuta programu).

http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/29-listopada-2013-g-2200/13153223

 
Nowoczesna szkoła PDF Drukuj

Okres realizacji projektu: 1 stycznia 2009 - 31 stycznia 2011.

nowoczesnaszkola

Projekt „Nowoczesna szkoła" w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach" Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa lubelskiego.

Projekt skierowany jest do szkół zawodowych województwa lubelskiego oraz ich uczniów.

 

 Cele projektu:

  • wyrównanie dysproporcji edukacyjnych wśród uczniów szkół zawodowych
  • wzrost kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół zawodowych 
  • przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy 
  • modernizacja oferty kształcenia zawodowego 
  • wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne 
  • wzmocnienie zdolności uczniów do zatrudnienia (w wyniku praktyki) 
  • wsparcie pedagogiczne uczniów zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty
Więcej…
 
Więcej wiem, więcej potrafię, więcej mogę - w podsumowaniu PDF Drukuj

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego projektu "Więcej wiem, więcej potrafię, więcej mogę".

 

http://www.samorzadtv.pl/news/wiecej-wiedza-wiecej-potrafia

 
2008r. Projekt "Leonardo Da Vinci" PDF Drukuj
 
Ogłoszenie o zakończeniu projektu PDF Drukuj

ogoszenie www
 
2007-2008r. Projekt "Nasza Szkoła" PDF Drukuj

 

W Zespole Szkół nr 1 im. C. K. Norwida we współpracy z Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie od września 2007 r. do lutego 2008 r. realizowany był projekt  „Nasza Szkoła"

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku zrealizowali 8 programów, w których wzięło udział ogółem 428 uczniów.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad