Mistrzostwo w zawodzie III
Zajęcia w ramach realizacji projektów Mistrzostwo w Zawodzie Kluczem do Sukcesu - III i IV Edycja PDF Drukuj
czwartek, 07 października 2021 07:38

W ramach realizacji projektów Mistrzostwo w Zawodzie Kluczem do Sukcesu - III i IV Edycja prowadzone są zajęcia Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D oraz Przygotowanie potraw zgodnie z najnowszymi trendami i zasadami zdrowego żywienia zakończone egzaminami ZSK. Od września rozpoczęto zajęcia w kolejnych grupach.

 
WIZYTY STUDYJNE PDF Drukuj
środa, 30 czerwca 2021 09:09

W ramach realizacji projektu Mistrzostwo w Zawodzie Kluczem do Sukcesu – III Edycja (Nr RPLU.12.04.00-06-0051/17) uczniowie uczestniczą w wyjazdach studyjnych do firm i przedsiębiorstw związanych z ich profilem kształcenia. Młodzież z klas technik logistyk, technik hotelarz, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz i cukiernik odwiedziła już takie miejsca jak Kraina Rumianku w Hołownie, Pensjonat Kazimierski w Kazimierzu Dolnym czy Ośrodek Szkolenia Kierowców PIOTR w Chełmie. Uczestnicy tych wyjazdów mieli możliwość poznania jak funkcjonują dane przedsiębiorstwa, czym się zajmują i jakie stanowiska pracy oferują swoim pracownikom. W ramach wizyt studyjnych uczestnicy dowiedzieli się również ciekawych niuansów pracy w recepcji i restauracji hotelowej oraz nietypowych sytuacji jakie mają miejsce w ramach kursów na prawo jazdy. Do tej pory w wyjazdach studyjnych uczestniczyło 160 uczniów, w roku szkolnym 2021/22 wyjazdy są planowane dla kolejnych 40 osób.

Zespół Projektowy

Więcej…
 
WAKACYJNE STAŻE ZAWODOWE 12.4 III PDF Drukuj
środa, 30 czerwca 2021 08:45

W ramach realizacji projektu Mistrzostwo w Zawodzie Kluczem do Sukcesu – III Edycja (Nr RPLU.12.04.00-06-0051/17) w czerwcu br. rozpoczęto kolejną edycję staży dla 61 uczniów ZS Nr 1. Uczestnicy z klas Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Obsługi Turystycznej, Technik Logistyk odbędą 150 godzin stażu u pracodawców w takich zakładach pracy i instytucjach jak: Hotel Avion, Hotel Kaprys, Hotel Lachówka, Dwór Choiny, Restauracja Favilla, Bar Kaloria, Ośrodek Szkolenia Kierowców Piotr, Ośrodek Szkolenia Kierowców PILOT czy ABM Greiffenberger Polska. W ramach realizacji stażu uczniowie otrzymują stypendium stażowe w wysokości 1750 złotych, stroje służbowe, zwrot kosztów dojazdu oraz są objęci ubezpieczeniem NNW. Osób chętnych do kolejnej edycji staży jak zwykle nie brakowało.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i zdobycia wielu ciekawych doświadczeń.

Zespół Projektowy

 

 
Regulamin staży Mistrzostwo w zawodzie III Edycja PDF Drukuj
poniedziałek, 21 czerwca 2021 14:12

Poniżej znajduje się Regulamin zwrotu kosztów dojazdu na praktyki/staże zawodowe w ramach realizacji projektu "Mistrzostwo w zawodzie kluczem do sukcesu - III edycja", oraz wniosek o zwrot kosztów dojazdu.

Wydrukowany i uzupełniony wniosek o zwrot kosztów dojazdu należy złożyć wraz z pozostałą dokumentacją przebiegu stażu/praktyk zawodowych. Bilety dołączone do wniosku powinny być ułożone chronologicznie.

Termin składania w/w dokumentów zostanie podany później. Proszę sprawdzać informacje na stronie internetowej Szkoły.

 

 
PROGRAMOWANIE I OBSŁUGIWANIE PROCESU DRUKU 3D PDF Drukuj
poniedziałek, 15 marca 2021 14:35

Projekt „Mistrzostwo w Zawodzie Kluczem do Sukcesu – III Edycja” (Nr RPLU.12.04.00-06-0051/17) realizowany w ZS Nr 1 przewiduje szkolenia z zakresu Programowania i obsługi procesu druku 3D dla uczniów kształcących się w klasach o profilu technik logistyk. W ramach tych zajęć uczestnicy mają możliwość przede wszystkim samodzielnego działania w zakresie stosowania techniki druku 3D w celu wytwarzania obiektów fizycznych na podstawie dostarczonych modeli komputerowych. Ponadto, uczą się charakteryzować technologie oraz maszyny wykorzystywane w procesach druku 3D, przygotowują proces wydruku obiektu na podstawie dostarczonego modelu komputerowego CAD 3D, czy korzystają z odpowiedniej dokumentacji technicznej danego obiektu. Program szkolenia przewiduje również nabycie przez uczniów umiejętności prawidłowego dobrania parametrów procesu druku 3D, przygotowania drukarki do realizacji procesu zgodnie z wybraną technologią oraz określenia potencjalnego wpływu warunków środowiska, zdarzeń losowych oraz usterek drukarki obiektu. Obecnie w ZS Nr 1 szkolenie zakończyło 30 uczniów, którzy bez najmniejszych problemów zdali egzamin państwowy potwierdzający posiadanie kwalifikacji w tej dziedzinie.

Zespół Projektowy

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad