Warsaw Food Expo 2017
food1.jpg
W dniu 2 czerwca 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbyły się Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017, współtowarzyszące spotkaniu Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku wzięli udział w największych targach branżowych w tym regionie.
food2.jpg
Na 25 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało blisko 300 wystawców z Polski i świata: Węgier, Grecji, Słowenii, Gruzji, Litwy i Słowacji. Swoje stoisko prezentacyjne miał także Meksyk. Podczas targów zaprezentowano: żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, produkty spożywcze dla gastronomii, BIO żywność i potrawy serwowane w restauracjach.
food3.jpg
Targi skierowane były zarówno do profesjonalnych odbiorców, jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukających inspiracji kulinarnych i którzy chcą na żywo spotkać gwiazdy kuchni. Gwiazdami targów byli znani i lubiani: Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki, oraz Joseph Seeletso prezentujący dania kuchni afrykańskiej.
food4.jpgfood5.jpg
 
food6.jpgNajsmaczniejszymi atrakcjami targów były degustacje żywności i napojów z całej Polski i świata. Można było m.in. zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich, gęsinie, daniach z produktów ekologicznych, potrawach ze ślimaków, wędlinach drobiowych, a także aromatycznej kawie. Koneserzy wina mogli próbować win polskich, izraelskich, rumuńskich i węgierskich. Kolejną smaczną okazją był Piknik Zbożowy pełen produktów z ziaren polskich zbóż. Na terenie zewnętrznym odbyło się natomiast wielkie grillowanie.
food7.jpg
Niemniej ciekawie były liczne pokazy kulinarne i cukiernicze, a także warsztaty w wykonaniu mistrzów kuchni m.in. z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz z Klubu Szefów Kuchni.
Dla nas główną atrakcją okazały się efektowne pokazy i rywalizacje kelnerów z Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika:
 
X Mistrzostwa Polski Kelnerów ,,Junior Waiter'' 2017
gdzie podczas finału
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Im. C. K. Norwida
w Świdniku wywalczyli
V i VI miejsce w Polsce
food8.jpg

Uczniowie klasy I Technikum Hotelarstwa:

Klaudia, Ilona Natalia, Natalia 

Uczniowie klasy I Technikum żywienia i usług gastronomicznych:

Kaudia, Paweł Weronika, Kinga

 food9.jpg  food10.jpg
Coroczna rywalizacja o tytuł Mistrza Polski Kelnerów w konkurencji Serwisu Synchronicznego dotyczyła w tym roku również dwóch naszych drużyn. Dołożyli oni wszelkich starań by zakwalifikować się do finału tego konkursu. Jest  to konkurs z dziesięcioletnią tradycją, organizowany przez Akademię Kelnerską, wymagający od uczniów wielu talentów, dyscypliny i koordynacji a często i tak o wyniku ostatecznym decyduje indywidualna kreatywność drużyn.
Synchroniczny pokaz kelnerski każdej z drużyn trwał 5 minut. Należało  zaprezentować umiejętności kelnera z zakresu obsługi konsumenta w uniformach kelnerskich tak, by sprawić jak najatrakcyjniejsze wrażenie artystyczne zgodnie z podkładem muzycznym.
Nasi uczniowie poradzili sobie wspaniale zajmując V miejsce w Polsce, czyli o jedno miejsce wyżej niż rok temu! GRATULUJEMY!
Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowali.
Anna Kołodziejczyk Małgorzata Motyl
 

 EFRR plakat

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad