Międzypokoleniowe kolędowanie 2014
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W „Norwidzie" klimat świątecznych przygotowań i nastrój można było poczuć dzięki tradycyjnemu już „Międzypokoleniowemu kolędowaniu".

W tym roku uroczystość odbyła się 12 grudnia. Zaproszenie przyjął nowy proboszcz parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku – Ks. Leszek Surma oraz ks. Grzegorz Gut, nasz katecheta. Jak zawsze miło było gościć również Panią Alinę Kurzajewską, Dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych wraz z grupą Podopiecznych. Kolejny raz odwiedzili nas także uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdniku Małym. Pod kierunkiem Pani Anny Kruk i Agnieszki Rozmus, zaprezentowali kolędy i pastorałki. Jak zawsze z wielką sympatią zostało przyjęte to wystąpienie.

Uczestnicy spotkania zostali przywitani kolędą „Mroźna cisza" w wykonaniu uczennicy klasy I Tlh Natalii Krysy i jej zespołu, a następnie nastrojową kolędą „Cicha noc" w oryginalnym wykonaniu Weroniki Futy oraz Agaty Orysz z klasy 2 TH. Była też chwila skupienia na modlitwie, wspólne śpiewanie kolęd oraz łamanie się opłatkiem. Trzy pokolenia – serdeczność i otwartość – mali i starsi Goście oraz Uczniowie i Pracownicy Szkoły – czyli coś dla ducha. Po wspólnym kolędowaniu również tradycyjnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie: Annę Mościbrodzką i Monikę Bąk oraz klasę 2 Tż. Wyjątkowa zupa z kurek i ciasto „aniołek" to kolejny hit naszej szkoły. Dla skosztowania tych potrawy nie warto rano jeść śniadania...

Uroczystość została przygotowana przez Panie: Małgorzatę Motyl, Ewę Głowacką-Żuk.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tej uroczystości! Do zobaczenia za rok!

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad