XXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego PDF Drukuj
czwartek, 09 marca 2023 08:13

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o wielkim sukcesie uczennic naszej szkoły, który odniosły w XXVII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który odbył się 08.03.2023r. tradycyjnie w murach II LO im.K.K. Baczyńskiego w Świdniku. Celem konkursu jest popularyzowanie poezji K.K.Baczyńskiego – młodego poety z „ pokolenia Kolumbów”, pokolenia „porażonych śmiercią i walczących”. Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych- szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zarówno liczba uczestników, jak i ich poziom przygotowania zaskoczył jury konkursowe i organizatorów. Recytacja poezji K.K. Baczyńskiego była prawdziwą ucztą dla uszu i serca pomimo poważnych, a często nawet tragicznych w swej wymowie wierszy tego młodego poety. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy ITla- Natalia Sobczak z wierszem „Pragnienia”, Natalia Sobasik z „Byłeś jak wielkie, stare, drzewo”, Zuzanna Świderczuk z wierszem „Kołysanka” oraz Natalia Samborska z utworem „Tych miłości”. Należy zauważyć, że był to debiut uczennic w tym konkursie i tym większa jest radość z osiągniętego sukcesu. Jury konkursowe doceniło szczególnie wykonanie Natalii Sobasik, której przyznało I miejsce, Natalii Samborskiej przyznano III miejsce i Natalii Sobczak- wyróżnienie. Uczennice wykazały się wrażliwością i zrozumieniem recytowanych tekstów. Do konkursu przygotowywała je Pani Renata Gierszon, nauczycielka języka polskiego i instruktorka żywego słowa oraz opiekunka szkolnego teatru „Maska”.

Serdecznie gratulujemy


 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad