„Tłusty czwartek” w Norwidzie – jak spalić pączka? PDF Drukuj
czwartek, 20 lutego 2020 14:15

Tłusty czwartek, znany jako zapusty, obchodzimy zgodnie z kalendarzem chrześcijańskim. Dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

Zgodnie z tradycją tego dnia, każdy powinien się objadać. Dlaczego? Zgodnie z przesądem ten, kto nie zje niczego tłustego nie będzie miał powodzenia w życiu. Lepiej nie ryzykować! A co można jeść? Najlepiej tradycyjne pączki ;)

I właśnie dzisiaj uczniowie klasy IV i II Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy II Technikum Hotelarstwa od rana przygotowywali pyszne domowe pączki. Każdy w Norwidzie miał okazję dzisiaj spróbować tych specjałów. Niektóre łasuchy zjadły po kilka pączków i …na zdrowie, ale trzeba pamiętać, że jeden pączek to ok. 300 kcal. Poniżej kilka sposobów jak spalić pączka ;)

 Monika Bąk

 Anna Kołodziejczyk

Małgorzata Motyl

Anna Wójtowicz

 

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

 

 bip_logo_pomn1_grad