Dzień Dziecka to w „Norwidzie” Dzień Sportu.
Po tradycyjnej sportowej rywalizacji drużyn  z poszczególnych klas przyszła kolej na gości specjalnych. Pierwszy z nich to sportowiec Wojciech Klimkiewicz. Mimo młodego wieku (36 lat) ma już w swoim dorobku wiele tytułów i medali, tylko w ostatnich latach, w brazylijskim jiu jitsu zdobył 2 złote medale Mistrzostw Świata (Rio de Janeiro 2012 i 2015) i 5 złotych medali Mistrzostw Europy ( Lizbona i Londyn 2012, Lizbona 2013, Rzym 2014 i 2015). Wojtek ma za sobą przygodę z kilkoma dziedzinami sportu, to m.in. piłka nożna, boks, kickboxing, tajski boks, obecnie brazylijskie jiu jitsu i MMA. Założył szkołę w Świdniku ("Gladio"), prowadzi zajęcia w Lublinie i Lubartowie, jest zapraszany do prowadzenia szkoleń za granicą. Nie osiada na laurach, sam też cały czas doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w zagranicznych szkoleniach.

Na początek Ania Maceńko z klasy II TLh przeprowadziła z naszym specjalnym gościem wywiad. Cały tekst wywiadu zostanie zamieszczony w zakładce „O nas" na stronie szkoły.

Następnie Wojtek przeprowadził trening dla wszystkich chętnych. Ochotnicy pod okiem Wojtka solidnie ćwiczyli różne chwyty, niektórzy dobrze się przy tym bawiąc. W nagrodę za odwagę i chęć do ćwiczeń, nasz gość postanowił nagrodzić wszystkich 14 uczestników treningu (4 dziewczęta i 10 chłopców) zaproszeniem do bezpłatnego udziału w treningach w swojej szkole przez cały miesiąc czerwiec.

Po skończonym treningu nasz gość specjalny uczestniczył we wręczaniu medali i dyplomów zwycięzcom rywalizacji sportowej i konkursu gastronomicznego.

Następnie wszyscy uczestnicy imprezy udali się na szkolny parking. Tu na swój występ oczekiwali już kolejni goście specjalni, grupa LovelHard. Grupa wykonuje akrobacje motocyklowe i rowerowe, a w jej skład wchodzą: Jarosław Janik (czerwony motor Honda CBR 600 F4i sport), Paweł Pasierbowicz (czarny skuterek Yamaha Booste), Damian Kołodziejczyk (rower) i Mateusz Kołodziejczyk (czarny skuterek j.w.). Mateusz jest uczniem naszej szkoły, a jego ubiegłoroczne osiągnięcia to zajęcie, w różnych zawodach 4 razy drugiego i 1 raz trzeciego miejsca, co w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski dało mu trzecie miejsce. W tym roku członkowie grupy zamierzają startować w Mistrzostwach Polski, Czech Republic Stunt Day i Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. W ich wykonaniu obejrzeliśmy ciekawe pokazy akrobacji motocyklowych i rowerowych. Pomimo trudnych warunków w postaci pewnego niedostatku powierzchni parkingu oraz stanu jego nawierzchni, wykonywane ewolucje budziły podziw i uznanie widzów.

Do udziału w naszym Dniu Sportu, gości specjalnych zaprosiła pedagog Jolanta Kubiniec.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmów z tej udanej imprezy.

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad