Koguty, korzenie i ptaki, które latają kluczem, czyli logistycy w Kazimierzu Dolnym
Kl. 2 TL postanowiła wykorzystać ostatnie dni ładnej listopadowej pogody i spędzić je w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. 16 października o godz.7.00 gotowi do podróży logistycy stawili się trochę niewyspani na miejscu zbiórki dostaliśmy do jednego z najbardziej malowniczych miast naszego województwa - Kazimierza Dolnego na Wisłą. Po zakwaterowaniu w schronisku „Pod Wianuszkami", które mieści się budynku zabytkowego, położonego nad samą Wisłą spichlerza, wyruszyliśmy w kierunku rynku, gdzie znajduje się większość zabytków Kazimierza. W drodze na rynek logistycy poznali legendę o kogucie kazimierskim, który jest symbolem miasta. Zwiedziliśmy m.in. renesansowe Kamienice Braci Przybyłów, zabytkową studnię z XIX wieku, kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, potem wyruszyliśmy prosto na Górę Trzech Krzyży. Męska część grupy oczywiście zdobyła górę jako pierwsza. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Zamkowe, gdzie zwiedziliśmy ruiny wybudowanego z wapienia w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego zamku oraz basztę. Każdy zostawił w ruinach symboliczny grosik, co jest dobrą wróżbą na przyszłość. Kolejnym punktem wycieczki był długi spacer do lessowego wąwozu Korzeniowy Dół, w którym można podziwiać imponujące korzenie drzew. Logistycy stanęli na wysokości zadania i mimo odległości zaliczyli kolejny punkt programu. Wspólny wyjazd upłynął bardzo szybko przy nauce i zabawie oraz był okazją miłego spędzenia czasu.
 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad