Gala Kultury w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie

tn Podzikowanie_001W lubelskim teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się 21.10.2014r. Gala Kultury Województwa Lubelskiego. Zgromadziła ona 250 osób związanych z kulturą w  województwie lubelskim. Na zaproszenie Kuratora Lubelskiego Krzysztofa Babisza i wicekurator Anny Szczepińskiej szkoły kształcące w zawodach gastronomiczych, Zespół Szkół nr 1 w Świdniku, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim oraz Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie uczestniczyły w tej uroczystości. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury dr. Artur Sępoch złożył naszej szkole podziękowania za pomoc przy organizacji Gali Kultury 2014.

Uczennice z klasy 3 Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowały promocję Zespołu Szkół nr 1 prezentując między innymi wyroby świdnickiego pracodawcy „Favilla” . Na ogromnych srebrnych paterach znalazł się 4 kilogramowy sum faszerowany w towarzystwie pstrąga, łososia, makreli i sandacza. Uczennice zachęcały wyśmienitych gości do skosztowania przekąsek z ryb. Któż by pomyślał, że wzbudzą takie zainteresowanie… a jednak. Kto spróbował tych potraw wracał kilka razy po dokładkę :) Basia Karolina, Paulina i Weronika zebrały mnóstwo pochwał i gratulacji za przepyszne potrawy oraz …za uśmiech i przemiłą obsługę …nie mogły opędzić się od paparazzi. Potrawy te nie prezentowały by się tak pięknie gdyby nie pomysłowa aranżacja nakrycia stołu przygotowana przez uczennice pod kierunkiem pani Małgorzaty Motyl. 

 

 

 EFRR plakat 12.4-1

 Plakat projektu 12

 plakat.jpg

  plakat EFS przed 2018

  plakat EFS poziom po 2018

 EFS plakat pion po2018

12.4 IV

Sport w Norwidzie

Kort tenisowy

 

 bip_logo_pomn1_grad